Академик Бултекс 99 спечели турнира в памет на Иван Андреев

19/01/2020 15:24

Академик Бултекс 99 спечели деветото издание на турнир "Иван Андреев", който БК Балкан организира в памет на най-успешния треньор на клуба. Отборът, воден от Йордан Иванов, надви в последния мач Балкан U16 с 87:69 и триумфира в надпреварата с четири поредни победи.

Пловдивският тим водеше дълго време в мача, като Балкан взе аванс през третата част. "Зелените" имаха леко предимство и в началото на решителния  период, но в последните минути съперникът им направи серия от 21:2 и спечели.

Марио Боянов бе най-полезен за успеха на Академик Бултекс 99 с 37 точки. Кръстомир Михов реализира 18, а 10 добави Калоян Радичев.

Хрисимир Маринов бе най-резултатен за Балкан с 22 точки, а 20 отбеляза Илиян Пищиков. Иван Христов имаше 17.

След последния мач стана ясно, че двата отбора на Балкан ще разделят второто място в турнира, след като имат равен актив от две победи и едно поражение. Четвърти в турнира е столичният БУБА баскетбол с 1-3, а пети остана македонският ФМП Академия, който допусна четири поражения.

Надпреварата, която се проведе три дни в зала "Георги Христов", бе за момчета, родени 2004 и 2005 година.

Победителите бяха наградени от внучките на Иван Андреев Теодора Мукарева и Ивана Андреева, а в залата да нанлюдава срещите бе и неговият син Здравко Андреев.