Волейболистките на ЦСКА и Локомотив с по две победи за U15 и U17

Ани Колева 20/01/2020 14:50

Отборите на ЦСКА и Локомотив 1929 записаха по две победи със своите селекции за кадетки (състезателки, родени 2003/2004 година) и прекадетки (състезателки, родени 2005/2006 година) на старта на пролетния дял от софийското градско първенство по волейбол за двете възрасти.

При кадетките "червените" взеха бърза победа над Хектор с 3:0 гейма, като дадоха само 29 точки на съперника за целия мач. С това "армейките" заемат втора позиция, с пет победи, три загуби и 21 точки.

Тимът на Локомотив се наложи при гостуването си над ВА Стойчев-Казийски с 3:1 гейма и заема трето място със същия актив като ЦСКАА, но с по-лоша геймова разлика.

С победа в този кръг се поздрави и отборът на Ахил, който надигра Славия с 3:1 гейма. Така волейболистките на Ахил отбелязаха четвърти успех, като с четири загуби и 12 точки заемат шесто място в класирането. Въпреки загубата славистките запазват пета позиция, като са с със същия актив, но с 13 точки.

Лидер е Левски със седем победи и пълен актив от 21 точки. "Сините" почиваха в този кръг.

Програма, резултати и временно класиране за кадетки вижте тук.

При прекадетките отборът на ЦСКА спечели дербито със Звезди 94, като се наложи с 3:0 гейма. Така армейките продължават да са първи, като оглавяват временното класиране с десет победи и 29 точки.

Втори са представителките на Левски, които победиха Академик с 3:0. Така "сините" записаха девета победа, като с една загуба и актив от 26 точки.

С успех в този кръг се поздрави и тимът на ЦПВК, който победи ВК Барутов с 3:0 гейма. С това полицейския клуб е трети в таблицата с осем победи, две загуби и 24 точки.

Най-драматично бе в залата на НСА, където съставът на Локомотив надигра след петгеймова битка ВАСК Стойчев-Казийски с 3:2 гейма. След този успех железничарките заемат четвърта позиция в подреждането с шест победи, четири загуби и 17 точки.

Със същия актив, но с по-лоша геймова разлика са волейболистките на Звезди 94, които са пети. В класирането следват ВАСК, Славия, Люлин, Баорутов и Академик.

Програма, резултати и временно класиране за прекадетки вижте тук.