19-годишният Ерлинг Халанд продължава да чупи рекорди в Бундеслигата

Viasport 25/01/2020 12:05

19-годишният Ерлинг Халанд продължава да чупи рекорди  в Бундеслигата.

Нападателят от Норвегия вкара два гола при победата на Борусия Дортмунд с 5:1 над гостуващия Кьолн в среща от 19-и кръг на първенството в Германия. Халанд влезе като резерва в 65-ата минута при резултат 3:1. Той се разписа в 77-ата и 87-ата минута, с което оформи крайния резултат.

Ерлинг вече има 5 гола в Бундеслигата само за два мача, което е рекорд в германския елит. В миналия кръг той отбеляза хеттрик при успеха с 5:3 срещу Аугсбург.

Борусия поведе още в първата минута с гол на Рафаел Герейро. В 29-ата минута Марко Ройс удвои аванса на домакините след асистенция на Матс Хумелс. В 48-ата минута Ройс изведе Санчо, който направи 3:0.

В 64-ата минута Кьолн намали след попадение на Мар Ут. Последваха двата гола на Халанд за убедителната победа на Дортмунд.

Борусия се изкачи на 3-о място в класирането с 36 точки, а Кьолн остана в долната половина на таблицата.