Четири победи у дома не стигнаха на Балкан U15 за плейофите в европейската лига

BGbasket.com 26/01/2020 16:00

Балкан U15 не успя да се класира за плейофите в европейската младежка лига (ЕМБЛ). „Зелените“ днес надвиха убедително сръбския Флаш Баскет със 110:53, което бе и четвъртата им победа на турнира в Ботевград.

Те завършват надпреварата с баланс 6-2, колкото има и вторият в групата Байерн Мюнхен. Германският гранд обаче продължава в следващата фаза заради победата си със 74:72 в директния мач в Левице през ноември. Групата прескочи и италианският Варезе, който спечели всичките си срещи. Именно срещу тези два отбора бяха единствените загуби на българския тим.

В Идеалната петица на турнира бе избран Александър Гавалюгов, докато Стефан Михайлов бе определен за най-добър играч на отбора си.

На теория Балкан все пак има шанс да участва на плейофите, ако получи единствената уайлд кард от организаторите, тъй като е с най-добри показалите в групите след класиралите се тимове.

„Зелените“ взеха инициативата от самото начало на срещата със сърбите и след десет минути игра водеха с 23:14. Вторият период бе сравнително равностоен, като на почивката домакините бяха напред с 44:30.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на Балкан. Тимът започна да трупа разлика, която преди заключителната четвърт вече бе внушителна – 78:41. В оставащото време ботевградчани продължиха да увеличават аванса си и направиха успеха си още по-изразителен.

Най-резултатен за победителите бе Александър Гавалюгов с 31 точки, като той бе 13-15 при стрелбата от игра. Силно се включи и Денис Петков с 25 точки и 9 борби. Стефан Михайлов се отчете с 15 точки и 8 борби, а 10 точки добави Даниел Йорданов.

За Флаш Баскет 17 точки вкара Раде Жечевич, който бе единствен с двуцифрен точков актив.