13-o и 16-о място за българските щафети в Ленцерхайде

Биатлон
    Ваня Николова 28/01/2020 17:40

Българските щафети за юноши и девойки завършиха съответно на 16-о и 13-о място на световното първенство по биатлон в швейцарския зимен център Ленцерхайде.

При момичетата в щафетата 3x6км България зае 13-а позиция с изоставане от 5.22.4 минути. Отборът бе в състав Валентина Димитрова (на снимката), Стефани Йолова и Лора Христова. Те използваха общо 11 допълнителни патрона и направиха една наказателна обиколка (Лора Христова при последна стрелба).

Шампион е отборът на Норвегия, който използва 5 допълнителни патрона. Втори, само на една секунда и четири десети е Италия, който използва 10 допълнителни патрона. Трети е тимът на Германия, на 20.8 секунди и 4 допълнителни патрона.

В щафетата при девойките участваха 22 отбора, от които 21 завършиха
състезанието.

България завърши на 16-о място при юношите в щафетата 3x7.5 км на световното първенство по биатлон, на 8.46.5 минути от първата позиция. Нашият тим бе в състав Благой Тодев, Красимир Атанасов и Васил Зашев. Те използваха общо 12 допълнителни патрона и завъртяха две наказателни обиколки (Благой