Лора Христова отново с най-добро класиране при девойките на световното по биатлон

Биатлон
    Ваня Николова 02/02/2020 13:40

Лора Христова отново записа най-добро класиране при момичетата на световното първенство по биатлон за юноши и девойки в Ленцерхайде, Швейцария. Тя завърши на 22-ро място в преследването на 7.5 км, а само преди два дни бе 28-а в спринта. Христова направи само една грешка в четирите стрелби.

Валентина Димитрова, 42-ра в спринта, се класира на 31-ва позиция в преследването с 3 грешки.

Другите две българки в състезанието - Стефани Йолова и Лора Радковска са съответно - 54-а и 60-а. Йолова направи 4 грешки, а Радковска пропусна 8 мишени и зае последното място.

Шампионка е Ана Гандлер от Австрия.

При момчетата България имаше само един представител. Благой Тодев стартира от 32-ро място, направи 6 грешки и завърши 39-и. Шампион стана Мартин Невланд от Норвегия.

Снимка: troyanat.blogspot.com, архив