Мартин Петков и Марин Петков бележат за Левски в контрола в Турция

Viasport 05/02/2020 10:20

Юношите на Левски Мартин Петков и Марин Петков вкараха по веднъж при победата на "сините" с 4:1 срещу Узбекистан U19 в контрола, играна в Турция.

Младият нападател Мартин Петков беше точен още в 4-ата минута. Здравко Димитров удвои в 35-ата минута. Насиру Мохамед вкара за 3:0 в 40-ата минута, а Марин Петков също се разписа в 42-ата минута. Единственото попадение за противника бе дело на Хашимов в 54-ата минута.

Тази проверка на "сините" бе срещу тима, който загуби от родните юношески национали с 0:2 преди два дни.

Треньорът Петър Хубчев даде шанс на всички млади футболисти да запишат игрови минути и да покажат своите качества. Титулярите на отбора бяха запазени за последната проверка срещу Олександрия на 6 февруари, което ще бъде и генерална репетиция за дербито с ЦСКА на 15 февруари.

На вратата започна Петър Иванов, а защитата пред него бяха Деян Лозев, Мартин Райнов, който бе капитан, Костадин Илиев и Ивайло Найденов. Опорните халфове бяха Илия Юруков и Филипе Нашименто. Тримата пред тях бяха Насиру Мохамед, Марин Петков и Здравко Димитров, докато Мартин Петков водеше атаката.

Левски: Петър Иванов, Деян Лозев, Костадин Илиев, Мартин Райнов (59-Янис Каргас), Ивайло Найденов, Илия Юруков, Филипе Нашименто (46-Стайн Спиерингс), Марин Петков (73-Найджъл Робърта), Насиру Мохамед (59-Франко Мазурек), Мартин Петков, Здравко Димитров;

Източник: sportal.bg