ЦСКА U16 се бори, но отстъпи на унгарци

BGbasket.com 15/02/2020 20:45

ЦСКА U16 претърпя трета поредна загуба на турнира от Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ), който се провежда в Испания. Българският тим отстъпи на унгарския Шопрони Шпортишкола с 56:64, като това бе най-равностойната от трите срещи на „червените“ до момента.

Символичните гости поведоха с 16:10 след десет минути игра. През втория период те поддържаха крехък аванс, а на почивката бяха напред с 30:25.

За кратко след паузата разликата стана двуцифрена, но интригата се запази и преди последната четвърт, която ЦСКА започна с изоставане от 7 точки. До края армейците успяха да свалят разликата на 3, но не и да направят пълен обрат.

Александър Александров изигра много силен мач за „червените“, като завърши срещата с 24 точки и 18 борби. С дабъл-дабъл е и Владимир Нанкински – 14 точки и 10 борби, а Мартин Русев вкара 10 точки.