ЦСКА U16 завърши без победа в Европа

BGbasket.com 16/02/2020 15:00

ЦСКА U16 завърши с четири загуби участието на турнира от Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ), който приключва днес в Испания. В последния си мач българският тим отстъпи на румънския Отопени с 39:59 след по-слабо второ полувреме.

„Червените“ спечелиха първата част с 16:13 и водеха до средата на втория период, когато съперникът им направи обрат и на почивката се оттегли при 26:23 в своя полза.

Тимът от северната ни съседка поддържаше крехък аванс след паузата, като преди заключителната четвърт бе напред с 41:32. В началото на последната част разликата стана двуцифрена, а до края Отопени нямаше проблем да спечели още по-убедително.

С дабъл-дабъл за армейците завършиха Александър Александров (20 точки и 16 борби) и Владимир Нанкински (10 точки и 16 борби). Силно в подкошието се включи и Мартин Русев с 12 борби.