Балкан U14 с категорична победа на старта на турнира в Полша

BGbasket.com 20/02/2020 19:30

Балкан U14 започна с убедителна победа втория етап на Европейската младежка лига, който се провежда в Радом, Полша. Отборът, воден от Николай Пеев, победи в първия си мач италианския Колидж Баскет със 74:48, след като доминираше през целия мач.

Едiнствено в първите минути "зелените" имаха повече затруднения, но след това показаха по-силна игра и не дадоха никакъв шанс на съперника.

Това бе пета поредна победа за българския тим в група С, която го доближи все повече до място в плейофите на турнира. Съперникът е трети с актив 3-2. До момента Балкан е едноличен лидер.

В петък (21 февруари) от 13:30 часа момчетата от Ботевград излизат срещу унгарския Жирош Академия.

Мачът започна доста оспорвано, като българите допуснаха доста грешки в нападение и защита и не можеха да намерят своя ритъм на игра. Те изпуснаха доста стрелби, включително всичките си осем опита от тройката и изпуснаха няколко борби. Съперникът обаче също допусна доста грешки и "зелените" успяха да се възползват и да направят серия 10:1, за да поведат с 8 точки след първата част.

Отборът, воден от Коки Пеев, започна втората част със серия 22:0, за да приключи интригата в срещата отрано. Балканци владееха изцяло инициативата в мача, като позволиха на съперника да вкара само един кош от игра за осем минути и на почивката вече водеха с комфортна преднина при 40:14.

Колидж Баскет започна силно второто полувреме с по-агресивна игра в двете полета, за да свали за кратко изоставането си. Българите допуснаха няколко притежания, но в края на периода разликата отново бе 31 (63"32). Съперникът на "зелените" спечели единствено последната част, но до края на мача Балкан удържа победата без особена трудност.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха на Балкан с 28 точки, 10 борби и 7 асистенции. 15 точки, 9 борби и 6 откраднати топки имаше Велизар Георгиев, който бе избран за най-полезен играч в мача. Виктор Груев също се включи силно и отбеляза 12, а с 11 точки и 7 борби завърши Стефан Стефанов.