Балкан U16 започна със загуба турнира в Унгария

BGbasket.com 21/02/2020 14:35

Балкан U16 започна със загуба участието си на турнира от Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ) в Унгария. В първия си мач от надпреварата тимът на Виктория Маринова отстъпи на домакините от Жирош Академия с 51:73 и вече са с баланс 3-2 .

Ключова за крайния изход на срещата се оказа първата четвърт, която „зелените“ загубиха с 10:24. Вторият период бе доста по-равностоен, а на почивката унгарският отбор водеше с 34:21.

След паузата настъпи подем в играта на домакините, като разликата в тяхна полза достигна 25 точки. Балкан изигра силни финални минути на частта и преди заключителната четвърт свали изоставането си на 17. До края обаче „зелените“ така и не успяха да застрашат преднината на съперника и загубиха.

Те направиха общо 25 грешки в мача срещу 14 за Жирош Академия, което бе решаващо за крайния изход на срещата.

Най-резултатни за Балкан с по 13 точки бяха Илиян Пищиков и Стефан Михайлов (9 борби). С 10 точки и 8 борби се отчете Ристе Буклишев.

От 21:00 часа днес тимът от Ботевград се изправя срещу БЕКО.