Балкан U16 с втора загуба в Унгария

BGbasket.com 21/02/2020 22:55

Балкан U16 претърпя втора загуба в турнира от Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ), който се провежда в Унгария. Във втория си мач за деня тимът на Виктория Маринова отстъпи на сръбския БЕКО със 71:80. Така „зелените“ стават с баланс 3-3.

БЕКО започна по-добре мача и след десет минути игра водеше с 27:20. „Зелените“ стигнаха до пълен обрат в средата на втория период, но на почивката им съперникът отново си върна водачеството за 43:38.

След паузата разликата в полза на сръбския тим за кратко стана двуцифрена, а преди заключителната четвърт той бе напред с 59:52. По-малко от шест минути преди сирената Балкан стигна до нов обрат, но БЕКО завърши мача със серия от 14:4 и спечели.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за тима от Ботевград с 25 точки. Хрисимир Маринов наниза 17, а 14 има Стефан Михайлов.

Най-сериозен проблем за балканци създаде Филип Боровичанин, който завърши с впечатляващ дабъл-дабъл от 35 точки и 20 борби.