U17: Победи за отборите от топ 6 на старта на втория полусезон (обзор)

Viasport 22/02/2020 19:15
U17: Победи за отборите от топ 6 на старта  на втория полусезон (обзор)

Шест мача от 16-и кръг в Елитната U17 се играха днес. В дербито на кръга Ботев (Пловдив) записа категорична победа срещу градския съперник Локомотив с 4:1. Лидерът Септември спечели гостуването си на Берое, въпреки че след първото полувреме губеше в резултата.

В най-резултатната среща ЦСКА се наложи над Спартак (Варна) с 5:2. Славия записа домакински успех срещу Левски-Раковски, а Лудогорец нямаше проблеми при визитата си на Витоша (Бистрица).

Дунав победи Национал в интересен мач в Русе.

В петък Левски се наложи над Сокол с 4:0. В неделя, 23 февруари, е последният мач от кръга - Черно море - Етър.

Вижте подробности за днешните срещи.

---

Славия - Левски-Раковски 2:0 (1:0)

Славия вкара по едно попадение в двете полувремена. И двата гола бяха дело на Иван Вълев. Той се разписа в 28-ата и в 57-ата минута.

И двете попадения станаха след добри флангови атаки и удари с глава на Вълев. Домакините имаха и други опасни положения, които пропуснаха.

---

Спартак 1918 (Варна) – ЦСКА 2:5 (1:1)

Домакините започнаха по-добре и поведоха с гол на Алеко Димитров. Цветомир Цанев изравни, като почивката дойде при този резултат 1:1.

Спартак имаше проблеми с болни играчи, по време на мача се наложи да прави и принудителни смени.

Марк-Емилио Папазов изведе ЦСКА напред, а Спартак стигна до 2:2 след попадение на Давид Денчев в 65-ата минута.

Последва втори гол на Марк-Емилио Папазов, който прекърши домакините. Цанев вкара четвъртото попадение за "червените", а към края на срещата Димитър Горанов оформи финалния резултат.

---

Дунав 2010 (Русе) - Национал 2:1 (2:0)

Здрав мач с положения и пред двете врати. Дунав поведе с 2:0 през първото полувреме с голове на Дани Бонев в 5-ата и Борис Димитров в 25-ата минута. Русенци бяха по-добри преди паузата, гостите – след нея.

След почивката Георги Пенелов отбеляза за Национал. Гостите имаха възможности да изравнят, но ги пропуснаха.  Домакините пък пропиляха шанс за трети гол. Борис Димитров удари греда.

---

Витоша (Бистрица) - Лудогорец 0:5 (0:2)

Срещата бе официален дебют за новия треньор на Лудогорец U17 Димчо Ненов. Гостите откриха в 26-ата минута с удар от дистанция на Росен Иванов. "Орлите" удвоиха в 34-ата минута от дузпа, реализирана от Енис Ерол.

През втората част Росен Иванов се разписа с глава в 57-ата минута. В 68-ата Мартин Кирчев бе изведен очи в очи с вратаря на домакините и не сбърка. Десет минути преди последния сигнал влезлият като резерва Петко Петков бе най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле и оформи крайния резултат. Две минути по-късно влезлият също като смяна Богдан Иванов се сдърпа с играч на домакините и двамата бяха изгонени от игра.

---

Берое - Септември 1:3 (1:0)

Столичани имаха възможност да поведат още в 5-ата минута, когато Симеон Александров бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но пропусна. Септември създаде още 2-3 добри ситуации, преди Берое да поведе в резултата. Домакините откриха в 24-ата минута с гол на Васил Димитров.

В 66-ата минута Мартин Стойчев изравни. Малко след това Теодор Цветанов направи направи пълен обрата за гостите. Той се разписа след корнер и разбъркване. В 80-ата минута с втория си гол в мача Мартин Стойчев оформи крайния резултат. При 1:2 Панайот Пасков удари греда за Септември.