U17: Ботев си тръгна с категорична победа от Лаута

Viasport 22/02/2020 15:20

Ботев (Пловдив) победи с 4:1 като гост градския съперник Локомотив в дерби срещата от 16-и кръг на Елитната юношеска група до 17 години. "Канарчетата" вкараха два гола през първото полувреме. След почивката Локомотив намали, но бързо след това Ботев записа още две попадения на сметката си.

Двубоят започна добре за Ботев и в 11-ата минута тимът поведе. Благовест Величков бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу нападател на "жълто-черните".

В 20-ата минута Локомотив имаше много добра възможност да изравни, но Борислав Ангелов удари греда. И както често се случва, когато не вкараш, получаваш гол. Шест минути по-късно Ботев удвои аванса си. Бисер Бонев получи пас от Пламен Цончев, първият му удар бе блокиран от защитник, Бонев отново овладя и този път не сгреши.

След почивката домакините организираха няколко атаки, в които нямаше точен завършващ удар, за да бъде намален резултатът. Такъв дойде в 73-ата минута, когато Васил Църцев с изстрел от дъгата на наказателното поле вкара за Локомотив.

Гостите реагираха светкавично. Само две минути по-късно те получиха право да изпълнят втора дузпа. Юсеин Касов вкара за 1:3. В 78-ата минута Бисер Бонев бе изведен и оформи крайния резултат.

Това бе официален дебют за новия треньор на Локомотив U15 Господин Мирчев.

---

Локомотив (Пловдив) – Ботев (Пловдив) 1:4 (0:2)

0:1 Благовест Величков (11-дузпа), 0:2 Бисер Бонев (26), 1:2 Васил Църцев (74), 1:3 Юсеин Касов (75-дузпа), 1:4 Бисер Бонев (78)

Локомотив (Пловдив): Кристиян Ботев, Калоян Пехливанов, Йордан Млеканов,  Божидар Зелямов, Видол Сейменски-капитан, Васил Църцев, Пламен Драганов, Теодор Димитров, Антон Коспартов, Борислав Ангелов, Георги Мавродиев;

Резерви: Георги Милев, Иван Колев, Иван Аврамов, Теодор Тодоров,  Илиян Христов, Георги Миленчев, Антонио Лазаров;

Треньор: Господин Мирчев;

Ботев (Пловдив): Християн Карастойков, Благовест Величков, Иван Иванов, Николай Василев, Масар Кямил, Теодор Андреев, Пламен Цончев-капитан, Даниел Гичев, Бисер Бонев, Никола Гелин, Юсеин Касов;

Резерви: Християн Славков, Александър Димов, Христиан Димитров, Мартин Драганов;

Треньор: Георги Онов;

Съдии: Апостол Иванов, Лазар Лазаров и Желязко Пилатов;

Делегат на БФС: Георги Георгиев;