Седем победи за Балкан U14 и място в плейофите на EYBL

BGbasket.com 22/02/2020 18:30

Балкан  завърши с победа втория етап от Европейската младежка лига. По-малко от 4 часа след първия си мач днес момчетата на Николай Пеев срещнаха турския Суадие, но въпреки натрупаната умора победиха с 55-40. Ботевградчани не можеха дълго да намерят своя ритъм като съперникът обърна на няколко пъти, но след силна последна част Балкан спечели.

Така отборът се класира за плейофите на турнира с общ актив от 7 победи и само 1 поражение. Това ще бъде второ класиране на ботевградския тим в плейофите на Европейската лига. През миналата отборът, който се класира бе за момчета родени до 2005 година.

Елиминационната фаза за момчетата, родени до 2006 година, е от 2-5 април в Римини, Италия.

Заради лека травма в първия мач днес последната среща за Балкан пропуснаха капитан Александър Гавалюгов и Краси Савов, който е с настинка.

Александър Гавалюгов бе избран в Идеалната петица на турнира. Велизар Георгиев спечели приз за най-полезен играч на своя отбор, а Стефан Стефанов, който днес навършва 14 години, за MVP на последния мач.

Велизар Геориев бе най-полезен за победата с 19 борби и 15 точки. Виктор Груев имаше 13 точки и 9 борби, а рожденикът Стефан Стефанов също направи дабъл-дабъл с 14 борби и и 12 точки.

По-рано днес Балкан U14 допусна единствената си загуба за сезона в Европейската младежка лига. В третия си мач в Полша oтборът на Николай Пеев отстъпи на другия непобеден тим до момента унгарския  АСЕ Атомсити Пакс с 65-74 след обрат в последната част на мача.

Най-резултатен с 37 точки бе Александър Гавалюгов (10/21) от тройката, а 12 борби и 10 точки имаше Виктор Груев. Мачът пропусна Краси Савов заради настинка, което ограничи още повече възможностите на Балкан под коша.