Балкан U16 загуби и последния си мач в Унгария

BGbasket.com 23/02/2020 14:00

Балкан U16 завърши със загуба участието си в Европейската младежка баскетболна лига (ЕМБЛ) през този сезон. В последния си мач ботевградчани отстъпиха на Леоне Айдовшчина със 76:92, като това бе четвъртата им загуба на турнира в Унгария.

Балканци приключват надпреварата с общ баланс 3-5, като и трите им победи бяха постигнати на предишния турнир, който се проведе в Клуж през октомври.

След равностойни начални минути словенският тим взе инициативата и започна да трупа разлика, като след първата част бе напред с 33:21. През втория период символичните домакини поддържаха аванс от около 15 точки, но на почивката Балкан успя да намали изоставането си при 41:50.

„Зелените“ се доближиха на 7 точки от Леоне Айдовшчина след паузата, но съперникът им отново увеличи преднината, като преди заключителната четвърт водеше с 66:51. Баскетболистите на Виктория Маринова обаче не се предадоха и върнаха интригата в мача след серия от 12:3 в началото на последната част. До края обаче българският тим така и не успя да стигне пълен обрат, а в края словенците отново увеличиха разликата.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за Балкан с 37 точки, 14 добави Стефан Михайлов.