Ватерполистите U19 в група с Грузия, Турция, Украйна и Полша

Водна топка
Добави в Svejo
    BGswim.com 28/02/2020 17:22
Ватерполистите U19 в група с Грузия, Турция, Украйна и Полша

 

Националният отбор на България по водна топка за юноши U19 (2001+) ще играе в група С на европейските квалификации срещу съставите на Грузия, Турция, Полша и Украйна.

 

Мачовете са в Истанбул от 2 до 5 април.

 

За европейското първенство ще се класират първите два отбора в групата.

 

Разширеният състав от 16 състезатели, определени от треньорите Тома Томов и Найден Найденов, ще е на лагер в Бургас от 24/25 март до 1 април, когато тимът пътува за Истанбул.

 

Преди това националите трябва да минат задължителни изследвания във Функционалния център „Диана“ в столицата на 12 и 13 март 2020 г.

 

Разширен състав

 

Вратари

 

Станислав Райков             КПС Варна         2001

Веселин Димитров            КПС Варна         2002

 

Полеви играчи

 

Ангел Стоянов                   Локомотив НН   2001

Траян Кръстев                   Локомотив НН   2001

Николай Димитров            ЦСКА                 2001

Александър Велков          КПС Варна        2001

Александър Панайотов   КПС Варна         2001

Денис Жеков                    КПС Варна         2002

Денис Станков                 КПС Варна         2002

Александър Аенски         КПС Варна         2002

Румен Георгиев                КПС Варна        2004

Виктор Узунов                   Черноморец     2003

Георги Митев                    Черноморец      2004

Мартин Дончев                 Славия              2003

Никола Дончев                 Черно море       2003

Даниел Георгиев               Черно море      2003

 

Мачовете на България в Истанбул


2 април (18,00 ч)    Грузия – България

3 април (19,30 ч)    България – Полша

4 април (18,00 ч)    България – Турция

5 април (9,00 ч)      Украйна – България

Началните часове са в българско време

 

Всички квалификационни групи

 

А – Румъния, Словения, Малта (домакин), Белгия, Чехия

B – Франция, Великобритания (домакин), Германия, Литва, Ирландия, Португалия

C – Турция (домакин), Грузия, Украйна, България, Полша

D – Нидерландия, Беларус, Словакия, Швейцария, Израел (домакин)

 

За европейския шампионат се класират първите два състава от всяка група.

 

Вече имат визи за първенството отборите, заели първите 8 места на предишния континентален шампионат във възрастта U19.

 

Снимка: Светозар Добричков

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари