ЦСКА обърна Левски в дербито на Елитната U19 и увеличи аванса си на върха

Ваня Николова 29/02/2020 15:25

ЦСКА победи Левски с 2:1 в дербито в Елитната юношеска група до 19 години. Срещата бе от 17-и кръг на първенството и се игра на терен 1 на базата на „червените“ на Панчарево. Левски поведе през първото полувреме, ЦСКА изравни, а след почивката домакините направиха пълен обрат. "Армейците" имаха повече ситуации и заслужено стигнаха до успеха.

Мачът започна равностойно. Асен Дончев опита далечен удар за ЦСКА, малко по-късно това стори и Кристиян Атанасов.

В 13-ата минута при първото положение пред вратата на ЦСКА защитникът на „червените“ Крум Николов фаулира играч на съперника и съдията Георги Николов посочи бялата точка. Георги Александров вкара дузпата и даде преднина на Левски.

Малко след това и домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но този път Николов прецени, че няма основания да отсъди такава.

В 28-ата минута играчите на Левски изпуснаха Асен Дончев. Той проби отляво, напредна и с хубав удар изравни.

До края на полувремето Ремзи Неджип стреля в ръцете на вратаря на ЦСКА, а след корнер за Левски топката излезе в аут.

В началото на второто полувреме ЦСКА изпусна чисто положение след подаване отляво в наказателното поле.

Малко след това и Александър Александров можеше да изведе домакините напред , но силният му шут срещна гредата.

В 75-ата минута Даниел Иванов бе изведен сам срещу стража на Левски и направи пълен обрат, а от щаба на „сините“ имаха претенции за засада.

В срещата бяха показани 10 жълти картона.

Лошата новина от мача е, че след срещата две момчета - Богдан Костов от Левски
и Росен Петров от ЦСКА бяха откарани в болница за различни проблеми. Двамата бяха сменени принудително. Костов е с комоцио, а Петров няма сериозна контузия стана ясно след прегледа.

След победата ЦСКА учеличи аванса си на върха в класирането. "Червените" имат 43 точки, Левски е с 35.

---

ЦСКА – Левски 2:1 (1:1)

0:1 Георги Александров (13-дузпа), 1:1 Асен Дончев (28), 2:1 Даниел  Иванов (75)

ЦСКА: Кристиян Сотиров, Крум Николов, Йоан Бауренски-капитан, Симеон Чатов, Кристиян Атанасов, Емил Ценов, Александър Александров (Христо Радков), Асен Дончев, Росен Петров (Иван Донец), Даниел Иванов, Андрей Йорданов;

Резерви: Илия Шаламанов, Цветомир Цанев, Мартин Аврамов, Марк-Емилио Папазов, Юлиан Илиев;

Треньор: Даниел Моралес;

Левски:Иван Топалов, Васил Сапунджиев, Богдан Костов (Драгомир Радев), Aлександър Макрис, Кирил Киров, Айвън Ангелов (Джан Хасан), Радослав Гайдев,  Йордан Георгиев (Симоне Игнатов), Патрик-Габриел Галчев (Тодор Найдин), Ремзи Неджип, Георги Александров-капитан;