Славия продължава без грешка на турнира `Ваня Войнова`

Мария Мицова 29/02/2020 13:10

Момичетата на Славия U13 записаха втора победа на международния турнир в София на името на легендарната Ваня Войнова.

Домакините на надпреварата се наложиха над МБУ Воронеж с 46:30, а следобед, от 17:30 играят с другия непобеден отбор до момента - турския ТЕД Анкара.

Българският тим имаше пълно превъзходство в първите близо 20 минути от двубоя, като на почивка водеше с 27:9.

В третата част Славия загуби концентрация и позволи в началото на второто полувреме рускините да наваксат част от изоставането си. Силен финал на двубоя обаче донесе втора победа за "белите".

Божидара Попова и Елена Георгиева отново бяха моторът на успеха, първата със 16 точки и 8 борби, плюс 5 чадъра и пет откраднати топки, втората с 14 точки и 8 откраднати топки.

След победата на ТЕД Анкара над Гомел с 46:43 по-рано сутринта, вече е ясно, че Славия и турският тим ще играят финал, тъй като са с актив 2-0.