Лудогорец обърна ЦСКА в Елитната U17

Ваня Николова 01/03/2020 14:50

Лудогорец победи ЦСКА с 3:1 в мач от 17-и кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на стадион „Академик“, 4-ти км.

„Армейците“ поведоха през първото полувреме, а след почивката разградчани направиха пълен обрат. Така Лудогорец си тръгна с две победи от София след успеха и при 15-годишните по-рано през деня.

ЦСКА поведе в 20-ата минута. Цветомир Цанев откри след самостоятелен пробив.

Десет минути по-късно  след центриране отляво в наказателното поле на домакините Божидар Владимиров от Лудогорец стреля с глава, топката се удари в горната греда и излезе в аут.

В края на полувремето гостите отново нямаха късмет да изравнят. Димитър Господинов от пряк свободен удар разтресе напречната греда.

Шест минути след началото на второто полувреме Росен Иванов направи 1:1 след самостоятелна акция.

В 61-ата минута бе отсъдена дузпа за Лудогорец за нарушение на Димо Славов срещу Димитър Господинов, който отбеляза наказателния удар и даде преднина на гостите.

Малко след това Цанев имаше възможност да изравни, но ударът ми мина покрай вратата.

В добавеното време на срещата Лудогорец вкара трети гол. След центриране отдясно влезлият като резерва Димитър Иванов (номер 21) прати топката в мрежата и оформи крайния резултат.

---

ЦСКА – Лудогорец 1:3 (1:0)

1:0 Цветомир Цанев (20), 1:1 Росен Иванов (51), 1:2 Димитър Господинов (61), 1:3 Димитър Иванов (90)

ЦСКА: Александър Марковски, Виктор Атанасов, Димо Славов, Мартин Сотиров-капитан, Алпай Рамадан (Калоян Стоилов), Георги Иванов, Георги Манев (Димитър Горанов), Марк-Емилио Папазов (Георги Чорбаджийски), Христо Арсов (Данаил Стойчев), Цветомир Цанев, Стоян Гюров;

Резерви: Ивайло Илиев, Мартин Аврамов, Теодор Иванов;

Треньор: Владимир Манчев;

Лудогорец: Мартин Петков, Тодор Петров, Анастас Пемперски, Мартин Кирчев (Йоан Йорданов), Корай Гьочгелди, Озан Ремзи (Димитър Иванов), Георги Недков-капитан, Росен Иванов (Несин Салим), Божидар Владимиров (Алекс Маринов), Димитър Господинов, Петко Петков;

Резерви: Християн Стоянов, Мартин Тодоров;

Треньор: Димчо Ненов;

Съдии: Мариян Гребенчарски, Георги Спасов и Тодор Вуков;

Делегат на БФС: Велин Крачанов;

Жълти картони: Цветомир Цанев, Мартин Сотиров, , Алпай Рамадан (ЦСКА), Озан Ремзи (Лудогорец)