Волейболистите на Левски с две победи над ЦСКА U15 и U17

Viasport 01/03/2020 12:10

Отборите на Левски София за прекадети (състезатели, родени 2005/2006 година) и кадети (състезатели, родени 2003/2004 година) записаха категорични успехи при гостуването на ЦСКА, в мачове от девети кръг на софийското градско първенство по волейбол, което е част от държавния шампионат.

Първо младите волейболисти на „сините“ за прекадети разбиха съперника с 3:0 (25:16, 25:18, 25:16), а след това кадетите също бяха безапелационни  и се наложиха с 3:0 (25:18, 25:16, 25:14).

Четирима от кадетите на Левски излязоха на игрището буквално часове след прибирането на мъжкия отбор от Бургас, където отстъпи пред Нефтохимик 2010. Стоил Палев, Александър Николов, Владимир Гърков и Венислав Антов обаче се представиха на ниво, подкрепяни от Лазар Бучков, Антоан Цанов и либерото Георги Митов. В четвъртия гейм на полето се появи и 204-сантиметровият център Преслав Петков.

Пре есенния полусезон Левки победи ЦСКА като домакин

Сред зрителите в зала “Васил Симов” бе и селекционерът на националния отбор до 17 години Мартин Стоев. Той си тръгна след втория гейм, тъй като клубният му тим Сливнишки герой (Сливница) имаше гостуване на Люлин във Висшата лига.

Така и двата тима на Левски София продължават без загуба в софийското градско първенство, като са еднолични лидери на върха.

С две победи в двете възрасти се поздрави в този кръг и столичния ВК Люлин.

Първо прекадетите на Люлин надиграха ВК Владимир Николов с 3:1 (25:17, 18:25, 25:13, 25:12). След това кадетите на Люлин, а след това кадетите се наложиха над Септември с 3:0 гейма.

Програма, резултати и временно класиране за прекадети вижте тук.

Програма, резултати и временно класиране за кадети вижте тук.