U15: Спартак 1919 (Плевен) спря победната серия на Левски (обзор)

Ваня Николова 01/03/2020 19:00

Спартак 1919 спря серията на Левски от 16 поредни победи в Елитната U15. Двубоят от 17-и кръг в Плевен завърши 1:1. „Сините“ са лидери с 49 точки, с 10 поведе от Ботев (Пловдив). „Канарчетата“ взеха минимална победа срещу Славия.

Берое се изкачи на трето място след успех като гост на Етър. Лудогорец надви ЦСКА с 1:0 и прати „червените“ на пета позиция. Разградчани са четвърти.

Черно море обърна Национал в София.

Локомотив (Пловдив) записа класическа победа срещу Асти, а Витоша 13 и Черноморец (Бургас) завършиха при равен резултат.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

---

Септември (София)  - Добруджа 3:0 служебно

Срещата не се игра. Отборът от Добрич не пътува за мача и така столичани записаха служебна победа.

---

Национал - Черно море (Варна) 2:3 (1:2)

Обрати и много голове. Домакините поведоха в 10-ата минута от дузпа, реализирана от Християн Атанасов. До почивката Черно море стигна до пълен обрат. В 15-ата минута Дейвид Луканов центрира отдясно, а Кристо Емилов изпревари бранител и с крак реализира за 1:1.

В 25-ата минута Толга Мюрвет с удар от границата на наказателното поле даде аванс на „моряците“.

След почивката домакините създадоха няколко добри атаки, при една от тях изравниха. Голмайстор отново бе Християн Атанасов.

В 65-ата минута Толга Мюрвет центрира в наказателното поле, Любомир Найденов намери нахлуващия Дейвид Луканов, който с глава донесе успеха на гостите.

Двубоят не мина без напрежение. В края голмайсторът на Национал Атанасов получи директен червен картон, треньорът на домакините Филип Илков също бе изгонен.

---

Витоша 13 (София) - Черноморец 1919 (Бургас) 1:1 (0:1)

Черноморец поведе в 8-ата минута, когато след центриране от корнер Тодор Тузлуков с глава откри резултата.

В 50-ата минута домакините изравниха от дузпа. Боян Цинзев вкара наказателния удар.

До края и двата тима имаха възможности да спечелят мача. За Черноморец Димитър Филипов пропусна сам срещу вратаря. Стражът на бургазлии пък спаси опасна ситуация за домакините. Столичани имат претенции за неотсъдена дузпа за игра с ръка.

Гостите играха с 6 момчета, набор 2006.

---

Локомотив (Пловдив) - Асти (Хасково) 3:0 (3:0)

Кристиан Орманов откри резултата в 7-ата минута. В 25-ата отново той покачи на 2:0. Малко преди почивката Димитър Петров оформи класическата победа за домакините.

През втората част два гола за Локомотив не бяха зачетени. При една ситуация бе отсъден аут при изпълнение на корнер, а при другата бе вдигнат флагът за засада.

---

Етър – Берое 1:3 (1:1)

Цветомир Недков даде преднина на Етър още в 5-ата минута. В 27-ата Берое изравни след хубав удар на Васил Василев.

След почивката гостите направиха пълен обрат. В 65-ата минута Берое вече водеше в резултата, след като Василев отбеляза втори гол.

Третото попадение за старозагорци падна в последната минута. Негов автор стана Дамян Йорданов.

---

Ботев (Пловдив) - Славия 1:0 (0:0)

Славия не заслужаваше да загуби срещата. „Белите“ играха много добре, създадоха доста ситуации, но ги пропуснаха. Столичани имаха две положение сами срещу вратаря, удариха греда чрез Роберто Райчев. Пропуски направиха Виктор Найденов, Чунг До, Евгени Георгиев, Борислав Маринов.

Много силен мач за Ботев направи вратарят Александър Маджаров, който се отличи с важни спасявания.

При първата си добра възможност, в 55-ата минута, домакините отбелязаха. Мартин Пенчов се разписа, останал сам срещу вратаря на Славия.

---

Спартак 1919 (Плевен) - Левски 1:1 (0:0)

Спартак 1919 поднесе изненадата на кръга, като препъна лидера. Двубоя се игра на стадион "Слави Алексиев" и събра около 350-400 зрители.

Най-чистата ситуация за Спартак при 0:0 бе пред Петър Стефанов, който останал очи в очи с вратаря, пропусна да отбележи. Петър Господинов също бе близо да открие за домакините, но ударът му премина на сантиметри от гредата.

След подновяването на играта гостите бяха по-активни в атаките си. Вратарят на Спартак 1919 Мартин Колев имаше важна намеса, отразявайки удар, насочен високо в ъгъла. Левски поведе в 49-ата минута след пробив по левия фланг, ниско центрирана топка и гол на Кристиан Красимиров.

Домакините имаха две добри възможности за изравняване.

Левски на два пъти можеше да удвои. "Сините" пропуснаха чудесен шанс за втори гол, когато Виктор Василев изтърва дузпа, след като ударът му от бялата точка срещна гредата.

В 69-ата минута плевенчани изравниха. Петър Стефанов бе изведен зад отбраната и хладнокръвно реализира.