U19: ЦСКА взе дербито с Ботев, осем гола на Левски – Дунав (обзор)

Viasport 04/03/2020 17:40

Всички шест срещи от 18-и кръг в Елитната юношеска група до 19 години се играха днес. Лидерът ЦСКА спечели дербито в Пловдив срещу Ботев с минималното 1:0.

В най-резултатния двубой от кръга Левски се наложи над Дунав (Русе) с 5:3 на „Герена“.

Черно море надви Берое във Варна, а Локомотив (Пловдив) записа класическа победа срещу Септември.

Царско село и Монтана направиха 1:1. Пирин (Благоевград) постигна първа победа през пролетта – 6:1 при гостуването на ОФК Янтра 2019.

---

Левски - Дунав 2010 (Русе) 5:3 (2:1)

Левски поведе в 9-ата минута, когато след корнер Ремзи Неджип се разписа с глава. В 41-ата минута „сините“ покачиха на 2:0. Кирил Киров също вкара с глава след центриране отдясно. Две минути по-късно Дунав върна един гол. Константин Митев отбеляза с удар с глава след центриране отляво.

В 53-ата минута Левски направи 3:1. Ремзи Неджип бе точен за втори път след асистенция на Александър Макрис.

Три минути по-късно Дунав организира добра атака, завършена успешно от Симеон Иванов.

В последните десетина минута на мача паднаха още три гола. Ремзи Неждип оформи своя хеттрик за 4:2 в 81-ата минута. Митко Русанов вкара третия гол за Дунав – 4:3 в 84-ата. 60 секунди по-късно Джан Хасан оформи крайния резултат.

В 88-ата минута Левски остана в намален състав. Тодор Найдин получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Мерт Тасим.

---

Царско село - Монтана 1:1 (1:0)

Царско село поведе през първото полувреме, Монтана изравни след почивката. Двубоят се игра на терена на 57-о училище в столицата.

Домакините откриха в 20-ата минута след разбъркване в наказателното поле и гол на Владислав Иванов.

Денис Димитров и Любомир Веселов пропуснаха да изравнят.

Монтана стигна до равенството в 80-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Стефан Каменов. Денис Димитров бе точен от бялата точка. Гостите дори опитаха да стигнат до пълен обрат, но резултатът 1:1 се запази до края.

---

Ботев (Пловдив) - ЦСКА 0:1 (0:0)

След днешния успех ЦСКА запази разликата от осем точки от втория Левски. „Червените“ имат 46 точки, „сините“ са с 38. Ботев (Пловдив) е трети с 35.

В състава на Ботев пък имаше само трима резервни играчи. Седем юноши от школата на „жълто-черните“ бяха в групата на първия отбор за ¼-финала за Купата на България с Ботев (Гълъбово), петима от старшата възраст и двама от U17.

Мачът започна при трудни условия поради силен вятър.

И двата отбора имаха възможности да спечелят срещата. ЦСКА стигна до победата с гол в 76-ата минута. След центриране на Емил Ценов, Даниел Иванов отбеляза дежурния си гол. Пропуски за ЦСКА направиха Асен Дончев и Андрей Йорданов през първото полувреме, Крум Николов и Росен Петров след почивката.

Играчите на Ботев могат да съжаляват, защото имаха 5-6 много добри голови ситуации, които не успяха да реализират.

---

Локомотив (Пловдив)Септември 3:0 (2:0)

Локомотив поведе още в 5-ата минута, когато след центриране отдясно Николай Джелебов вкара за 1:0.

Неприятен инцидент стана през първата част. При сблъсък между капитана на Септември Мартин Тодоров и защитникa на домакините Петър Петров, играчът на Локомотив падна на земята и изпадна в безсъзнание. Мартин Тодоров реагира много бързо и извика медицинския екип. Петров бе откаран в болница и е с комоцио.

До почивката домакините покачиха на 2:0. Николай Джелебов отбеляза дузпа, отсъдена за игра с ръка.

През второто полувреме Джелебов оформи хеттрика си за крайното 3:0. Локомотив имаше и други много добри възможности.

---

ОФК Янтра 2019 (Габрово) - ОФК Пирин (Благоевград) 1:6 (1:2)

През първата част домакините поведоха, а Пирин стигна до пълен обрат.

През втората част „орлетата“ направиха победата си още по-изразителна. Хеттрик за Пирин отбеляза капитанът Асен Либяховски. По веднъж се разписаха Здравко Корчев, Петър Кепов и Лазар Стойчев.

Това бе първа победа за отбора през пролетния полусезон, първа и под ръководството на новия старши треньор Павлин Тодоров.

---

Черно море - Берое 2:0 (0:0)

Двубоят бе наблюдаван от треньора на първия отбор на Черно море Илиан Илиев и част от играчите на мъжкия тим. През първото полувреме нямаше много положения. Два гола на Черно море не бяха зачетени поради засади.

През втората част Черно море вдигна темпото, докато Берое направи повече грешки. В 69-ата минита Мартин Милушев от Черно море отне топката пред наказателното поле, след като пресече подаване на защитник на Берое и с хубав удар даде преднина на домакините.

В добавеното време Росен Стефанов оформи крайния резултат след центриране от корнер.

Лошата новина за наставника на Берое Атанас Рибарски са и контузиите на Стоян Иванов и Мартин Маринов, получени през първата част. Заради травмите двамата бяха заменени принудително.