Юноша на Локомотив (Пловдив) с дебют за първия отбор

Viasport 04/03/2020 10:35

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) се класира за полуфиналите за Купата на България. „Черно-белите“ продължават защитата на трофея след 2:0 над ЦСКА 1948. Попаденията за успеха бяха дело на Димитър Илиев и Бирсент Карагарен.

Официален дебют за Локомотив направиха юношата Кристиан Томов и Кенан Муслимович.

Вратарят Томов влезе като резерва в 89-ата минута на мястото на Илко Пиргов.

В края на първата част Локомотив поведе. Димо Атанасов от гостите игра с ръка в наказателното поле и Никола Попов отсъди дузпа. Зад топката застана Димитър Илиев, който хладнокръвно изведе пловдивчани напред.

В 62-та минута гостите останаха в намален състав. Димо Атанасов бе изгонен заради втори жълт картон. Локомотив стигна до второ попадение. Бирсент Карагарен с хубав изстрел от границата на наказателното поле прати топката във вратата за 2:0.