Волейболистките на Казанлък първенец в регион Странджа U15

Ани Колева 05/03/2020 21:10

Отборът на Казанлък завърши като първенец в първенството по волейбол на регион Странджа (обхваща клубовете от Югоизточна България) за прекадетки (състезателки, родени 2005/2006 година).

Младите волейболистки на "розите", водени от треньорите Иван Енчев и Тони Илиев спечелиха турнира от финалната шестица на региона, който се проведе в Кирково. По пътя към върха казалънчанки доминираха над всички и отбелязаха пет победи от пет мача. Момичетата на Казанлък стартираха с победа над Берое (Стара Загора) с 2:0 гейма, срещу Кирково записаха резултат 2:1 гейма. Последваха категорични победи с по 2:0 над Раковски (Димитровград), Любимец и Яворов (Чирпан) - служебна победа.

Втори остана съставът на Берое, който завърши с една загуба. На трето място се наредиха представителките на Кирково, четвърти завърши отборът на Раковски (Димитровград).

Според регламента първите четири тима от регион Странджа продължават напред и ще участват на квалификационни турнири, които важат за класиране за държавните финали.

Пети приключи отборът на Любимец, а шестото място е за Яворов (Чирпан). Двата тима отпадат от по-нататъшно участие в първенството.