Юноша на Дунав с дебют за първия отбор, седем играчи от школата бяха в групата за мача с Лудогорец

Viasport 09/03/2020 12:25

Седем юноши на Дунав (Русе) бяха в групата на тима за двубоя с Лудогорец от 24-и кръг на Първа лига. Разградчани победиха с 5:1.

Сред резервите за русенци бяха записани вратарят Винченцо Ангелов, Митко Русанов, Симеон Иванов, Мерт Тасим, Преслав Папарков, Константин Митев и Борис Димитров.

Митко Русанов (набор 2001) влезе в игра в 39-ата минута на мястото на Стефан Христов. Борис Димитров, набор 2004, замени в 81-ата Григор Долапчиев, а Константин Митев (набор 2003) се появи в игра в 88-ата минута на мястото на Юлиан Ненов. За Митев това бе официален дебют за мъжкия тим на русенци.

Долапчиев откри в 5-ата за Дунав, в 13-ата Чибота изравни. В 29-ата Клудиу Кешеру направи 2:1, до почивката се разписаха още Марселиньо и отново Кешеру. В 80-ата Жоржиньо оформи крайния резултат.

Така, въпреки негативните резултати, Дунав продължава да дава път на младите си играчи. 15-годишният Борис Димитров получи вече и повиквателна за националния тим в неговата възраст.

Снимка: LAP.bg