Благой Тодев 46-и на европейското по биатлон в Хохфилцен

Биатлон
    Viasport 11/03/2020 13:55

Българинът Благой Тодев завърши на 46-о място в индивидуалната дисциплина на 15 км на европейско първенство по биатлон за юноши в Хохфилцен, Австрия. Той направи две грешки в четирите стрелби и финишира с изоставане от 6 минути и 37 секунди от първото място.

18-годишният Тодев бе единственият представител на България в състезанието, в което завършиха 117 биатлонисти.

Шампион стана Витеслав Хорниг от Чехия. Втори, на 29 секунди, е Алекс Цисар от Словения, с бронзов медал е Партик Браунхофер от Италия, на една минута и 14 секунди. Първите трима бяха безгрешни на стрелбището.

По-късно днес е индивидуалната дисциплина при девойките, където България ще бъде представена от МиленаТодорова и Мария Здравкова.