36-а позиция за Благой Тодев на европейското за юноши в Австрия

Биатлон
    Viasport 12/03/2020 13:25

Благой Тодев завърши на 36-о място в спринта на 10 км на европейското юношеско първенство по биатлон в Хохфилцен, Австрия. 18-годишният българин направи две грешки в стрелбата и финишира на 3 минути и 58 секунди от първата позиция. Тодев бе единственият представител на България в състезанието, в което завършиха 118 биатлонисти.

Шампион стана Алекс Цисар от Словения, който повали и десетте мишени. Втори е Витеслав Хорниг от Чехия, с една грешка и изоставане от 21.2 секунди. Бронзовият медал е за Никлас Хартвег от Швейцария, който бе безгрешен на стрелбището и завърши на 23.5 секунди от победителя.

В петък е почивен ден на първенството. В събота са смесените щафети, а в неделя - двете преследвания.