Холанд продължи да бележи, Борусия Д разби Шалке 04 при подновяването на Бундеслигата

Viasport 16/05/2020 18:40

19-годишната машина за голове на Борусия Дортмунд - Ерлинг Холанд, продължи да бележи за тима и при подновяването на Бундеслигата след паузата заради коронавируса.

Норвежецът отбеляза първия гол при победата над Шалке 04 с 4:0 в дербито от 26-ия кръг на първенството в Германия.

Срещата се игра пред празните трибуни на "Сигнал Идуна Парк".

Холанд се разписа в 29-ата минута. До почивката домакините от Борусия Дортмунд удвоиха преднината си след попадение на Рафаел Герейро.

През второто полувреме точни бяха Торган Азар в 48-ата и Герейро в 63-ата минута.

За Холанд, който премина в Борусия през зимата от Ред Бул Залцбург, това  е десети гол в Бундеслигата и общо 13-и за Дортмунд.

Снимка: архив