Бивш национален селекционер поема юношите по волейбол под 20 години

BGvolleyball.com 28/05/2020 19:25

Бившият селекционер на мъжкия национален отбор по волейбол Найден Найденов, който записа редица успехи в родната Суперлига и спечели с отборите на Марек и Нефтохимик шампионски титли, Суперкупа и Купа, бе избран за селекционер на младежкия национален отбор за юноши под 20 години. Специалистът, извел България до финалното каре на Олимпийските игри в Лондон 2012, бе утвърден на поста днес на заседание на Управителния съвет на БФВ.

Той наследи Пламен Христов, който бе освободен от тази позиция. Христов водеше юношите на последното световно първенство, на което България се класира на седмо място в света.

Отборът до 18 години ще бъде воден от Мартин Стоев, който с формацията до 17 години спечели сребърните медали от европейското първенство в София и златото от Балканиадата миналата година.

Кадетите, които ще бъдат събрани за първи път, са поверени на Виктор КарагьозовКарагьозов вече бе треньор на подрастващи, като извеве юношите на България до четвърто място на европейското първенство в Турция през 2011 г.

Припомняме, че страната ни е кандидат за домакин на световното първенство по волейбол за младежи през 2021 година.

Очаква се решение на европейската волейболна конфедерация - ЦЕВ дали ще има европейски квалификации това лято за подрастващите или ще се приеме вариантът да се играе директно на финали на европейските първенства по ранкинг.