Мартин Петков се разписа за Левски в контрола срещу Витоша

Viasport 29/05/2020 21:20

Левски победи Витоша (Бистрица) с 3:1 в приятелска среща на стадион „Георги Аспарухов“. Това бе първи мач на двата тима след паузата заради пандемията от коронавирус.

В края на първото полувреме Найджъл Робърта откри за домакините след подаване от Спиерингс.

След почивката бяха извършени множество смени и в двата състава, а Мартин Петков удвои в 52-ата минута. Юношата на „сините“ Илия Димитров пък реализира за гостите в 68-ата минута. Тиам реализира за крайното 3:1 в 78-ата минута, а малко по-късно Станислав Костов пропусна от бялата точка.

Левски: Миятович, Горанов, Ейолфсон, Каргас, Лозев, Райнов, Славчев, Паулиньо, Спиерингс, Иванов, Робърта;
Резерви: Георгиев (В), П. Иванов (В), Найденов, Алар, Мазурек, Димитров, Нашименто, Насиру, Тиам, Костов, Юруков, Петков;

Витоша: Кацарев, Бонев, Алексаднров, Дилчовски, Дяков, Кочилов, Сила, Кабов, Станкев, Амзин, Костадинов

В друга контрола, играна днес в "Коматево", Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Славия ". Попаденията за "канарчетата" реализираха Радослав Терзиев и Тодор Неделев. Старши треньорът на Ботев Ферарио Спасов отново даде шанс на

юношите на клуба. Филип Кръстев пък бе титуляр за "белите".

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Димитър Тонев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов (Георги Аргилашки, Костадин Ничев, Фабио Бурбано, Бисер Бонев, Никола Илиев, Атанас Чернев, Стефан Попов, Славчо Шоколаров, Габриел Земярски, Димитър Пройчев, Лъчезар Балтанов)

Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Янис Карабельов, Георги Йомов, Филип Кръстев, Галин Иванов, Калоян Кръстев, Радослав Кирилов (като резерви влязоха Георги Петков, Димитър Стоянов,
Георги Вълчев, Васил Добрев, Венелин Филипов, Ивайло Димитров, Цветелин Чунчуков, Мартин Ачков, Мартин Атанасов, Константин Иванов, Христо Иванов, Дионисиос Болионис);

Снимка: архив