Димитър Пройчев дебютира за Ботев (Пловдив) в Първа лига

Viasport 21/06/2020 00:05

Три мача от Първа лига се играха в събота, 20 юни, един двубой беше в петък. Кои играчи в юношеска възраст играха в срещите?

Юношата на Ботев (Пловдив) Димитър Пройчев дебютира в Първа лига при победата с 3:2 над Ботев (Враца). Мачът се игра е в събота вечер на базата на "канарчетата" в "Коматево". Пройчев бе резерва и влезе в игра в 85-ата минута на мястото на Фабио Бурбано.

Цял мач за Ботев отново игра Станислав Работов. Станислав Шопов също започна в стартовия състав, като на почивката  бе сменен от Андерсон Барбоса. В 73-ата минута пък Барбоса отстъпи мястото си на Бисер Бонев. Друг юноша на Ботев (Пловдив) - Атанас Чернев бе в групата, но не влезе в игра.

Венцислав Керчев откри за гостите в 17-ата минута, а в 48-ата Тодор Неделев изравни. В 57-ата Керчев си вкара автогол, а Домовчийски направи 2:2. Победното попадение за  пловдивчани бе малко по-късно и бе дело на Неделев.

В друг мач от събота Славия надви Локомотив (Пловдив) с 1:0 с гол на Радослав Кирилов. Филип Кръстев игра цял мач за "белите".

В дербито ЦСКА - Левски (3:3) нападателят на "сините" Мартин Петков влезе в игра в 59-ата минута на мястото на Найджъл Робърта. В групата на ЦСКА единственият футболист в юношеска възраст бе Йоан Бауренски, който не се появи на терена.

В мача от петък Черно море победи Витоша с 1:0. Виктор Попов и Мартин Минчев бяха  титуляри за "моряците". През второто полувреме в игра за домакиините се появиха Денислав Ангелов и Велислав Василев. За Витоша титуляри бяха Марио Дилчовски и  Христо Иванов, а след почивката на терена влязоха Васил Първанов, Алекс Терзийски и Алексей Георгиев.