Школата на Дунав със сериозен принос за успех на "драконите" в Първа лига

Viasport 21/06/2020 23:00

Дунав (Русе) победи Арда (Кърджали) с 2:0 в мач от група "Б" на плейофите в Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив.

16-годишният Димитър Тодоров и 19-годишният Митко Русанов започнаха титуляри за Дунав. Русанов игра до 78-ата минута, когато бе заменен от друг юноша на клуба - Атанас Стамболов. За 17-годишният Стамболов това бе дебют за първия отбор. Димитър Тодоров остана на терена до 84-ата минута, когато на неговото място влезе Росен Колев.

Симеон Иванов (17 г.) смени в 78-ата минута Григор Долапчиев.

Още двама юноши на Дунав - вратарят Винченцо Ангелов и Константин Митев бяха в групата, но не влязоха в игра.

Головете за русенци вкараха Григор Долапчиев в 24-ата и Симеон Щерев в 38-ата минута.

По-рано през деня Лудогорец победи Берое с 2:1 и си осигури девета поредна шампионска титла. За гостите от Стара Загора в 84-ата минута на терена влезе 17-годишният Никола Маринов на мястото на Ибрахима Конте.