Павел Георгиев дебютира за Черно море в Първа лига

Viasport 26/06/2020 23:40

Черно море и Етър завършиха 2:2 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, игран на стадион “Тича” във Варна.

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев даде шанс на доста млади футболисти – вратарят Иван Дичевски, Велислав Василев, Денислав Ангелов и Павел Георгиев, който днес направи своя дебют за представителния тим на Черно море. И четиримата футболисти са родени 2001 година, включително и титулярния десен краен бранител Виктор Попов.

В средата на първата част Мехди Букаси изведе “моряците” напред в резултата, а гостите, в рамките на две минути (52-ата и 54-ата) гостите стигнаха до пълен обрат чрез Флорент Боджадж и Милчо Ангелов.

Празнуващият рожден ден днес Исмаил Иса реализира своя дежурен гол в 62-рата минута.

Кольо Станев И Стелиян Добрев бяха в групата на Етър, но не играха.

Черно море: Иван Дичевски, Цветомир Панов, Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас (83-Стефан Станчев), Илиан Илиев (62-Денислав Ангелов), Жордао Кардосо (63-Велислав Василев), Матиас Курьор (83-Павел Георгиев), Мехди Букаси (58-Васил Панайотов), Исмаил Иса, Патрик Андраде.

Етър: Христо Иванов, Здравко Запрянов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Георги Купенов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Никола Колев, Флорент Боджадж (64-Дино Мартинович), Милчо Ангелов (75-Тони Иванов), Тонислав Йорданов (90-Педро Лагоа)