Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския младежки фестивал в Албена (снимки)

Олимпизъм
Добави в Svejo
    Viasport 03/07/2020 16:40
Русе, Бургас и Варна с най-много медали на олимпийския младежки фестивал в Албена (снимки)

Младите спортни таланти на Русе, Бургас и Варна си тръгнаха с най-много отличия от завършилия днес в курортен комплекс Албена Олимпийски младежки летен фестивал. Форумът се организира от Български олимпийски комитет за 13-а поредна година и в него това лято участваха 412 млади таланти, родени между 2002 и 2006 г.

С две титли се отличи плувкинята от Варна Росина Тодорова, която грабна  златото на 100 м свободен стил и на 100 м гръб.

Варненци доминираха и в плажния волейбол, във финала при девойките Дарина Киндова и Мария Игнатова надделяха над Анония Николова и София Гаврилова с 21:18, 21:18 т., а в мача за титлата при юношите Кристиян Димитров и Георги Бинев победиха двойката Кристиян Станев/Симеон Разсолков с 21:14, 21:14 т.

Много оспорвано преминаха срещите в баскетбола 3х3. При девойките Дунав Русе заслужи златото, след като във финала надделя над Черно море Одесос с 10:5 т., със същия резултат при юношите Черно море Тича се наложи в последния двубой от турнира над Варна 1.

 


Пълно превъзходство в надпреварата по тенис на маса записаха девойките на Две могили, окупирали първите три места в крайното класиране. При юношите Ерен Бекир спечели поредната купа в богата откъм младежки отличия витрина на СК Стоянстрой Пловдив.

Във футбола шампиони станаха играчите на Шумен, записали три победи: срещу Дунав и Спартак с по 2:1 и срещу аутсайдера Одесос с 5:1. Среброто бе за Дунав, а бронзът за тима на Шумен.

Изключително оспорвано преминаха надпреварите в бадминтона, където при
юношите на двойки триумфира тандемът Александър Цицелков от БК Ал. Янева-НСА София и Стефан Заиров от БК Арда Кърджали, а при девойките титлата грабнаха Калояна Налбантова от Виктори БК София и Мария Бояджиева от СК Бадминтон Русе.

В атлетическия крос по алеите на курортен комплекс Албена най-добре се представиха бегачите от СКЛА Шун Шумен, СКЛА Чери Варна и СКЛА Нови Нови пазар, СКЛА Левски София и СКЛА Дунав Русе.

 



На тържественото закриване участниците бяха поздравени от Анатоли Илиев – дългогодишен организатор на фестивала, който благодари за емоционалните мигове по спортните арени и пожела много здраве и весела ваканция на всички. Призьорите бяха наградени още от Денис Тахиров – представител на Албена Ад, Ани Монева – треньорка по плуване, Тихомир Стоянов – заслужил деятел на баскетбола и др.

Надпреварите се състояха в първокласните и отлично подготвени спортни арени на комплекса, който през миналата година стана първият в историята, удостоен от Асоциацията на европейските градове и столици на спорта (ACES Europa) с титлата „Европейски курорт на спорта“. Това лято състезанията бяха в 7 вида спорт, като за първи път имаше турнири по бадминтон.

 


По традиция фестивалът на БОК е под мотото "Да открием олимпийските надежди на България“. От основаването си досега тези състезания са били първо сериозно изпитание за много български спортни надежди, по-късно утвърдили се в националните отбори, участвали в младежки олимпийски игри, а част от тях вече и на олимпийски игри. Целта на фестивала е да допринася за популяризирането на основните идеали, принципи и ценности на олимпизма и разпространяването им сред младото поколение, както и да даде възможност за изява на младите спортни таланти.


Ето всички призьори на Олимпийски младежки фестивал Албена 2020:

Бадминтон
Девойки двойки: Калояна Налбантова от Виктори БК София и Мария Бояджиева
от СК Бадминтон Русе, Калина Балканска от СК Бадминтон Русе и Цвети
Катерова от СК Бадминтон Стара Загора, Демитра Атанасова от СК Ракетлон
Варна и Цветелина Попиванова от КФВС Атлет;


Юноши двойки: Александър Цицелков от БК Ал. Янева-НСА София и Стефан
Заиров от БК Арда Кърджали, Владимир Щерев СК Ракетлон Варна и Станимир
Терзиев КВФС Атлет, Георги Катеров СК Бадминтон Стара Загора и Стилян
Стаменов СК Ракетлон Варна.

Баскетбол 3х3
Девойки: Дунав Русе 2, Черно море Одесос 1, Варна 2;
Юноши: Черно море Тича 2, Варна 1, Дунав Русе 2.

Лека атлетика крос
Момичета родени 2002-2003 г.: Светлозара Грозданова СКЛА Левски София,
Никол Димитрова СКЛА Шун Шумен, Виктория Райчева СКЛА Нови Нови пазар;
родени 2004-2005 г.: Мария Ташева СКЛА Шун Шумен, Валентина Илиева СКЛА
Нови Нови пазар, Валентина Иванова СКЛА Шун Шумен; родени 2006-2007 г.:
Аделина Павлова СКЛА Шун Шумен, Вероника Миткова СКЛА Чери Варна, Весела
Тончева СКЛА Левски София;


Момчета родени 2002-2003 г.: Найден Петров СКЛА Шун Шумен, Цветан
Цветков СКЛА Шун Шумен, Явор Янков СКЛА Нови Нови пазар; родени
2004-2005 г.: Станислав Радоев СКЛА Чери Варна, Еркан Закир СКЛА Шун
Шумен, Огнян Димитров СКЛА Левски София; родени 2006-2007 г.: Руслан
Янев СКЛА Чери Варна, Даниел Ангелов СКЛА Дунав Русе, Валентин Маринов
СКЛА Дунав Русе.

 


Плажен волейбол
Девойки: Дарина Киндова и Мария Игнатова (Перун), Анония Николова и
София Гаврилова (Перун), Владислава Димитрова и Александра Крумова
(Русе);


Юноши Кристиян Димитров и Георги Бинев( Черно море 1), Кристиян Станев и
Симеон Разсолков (Черно море 2), Ясен Станев и Александър Цанев (Черно
море 3).

Плуване
Девойки: 100 м св. стил: Росина Тодорова (Варна), Мариета Жекова (Варна)
Радостина Кечукова (Русе); 100 м бруст: Тея Николова (Варна), Валентина
Радева (Варна), Ева Бербенкова (Варна); 100 м гръб: Росина Тодорова
(Варна), Емелия Береговая (Бургас), Славомира Дякова (Варна); 100 м
бътерфлай: Емилия Береговая (Бургас), Радостина Кечукова (Русе), Ясна
Бербенкова (Варна); 100 м събетано: Тея Николова (Варна), Мариета Жекова
(Варна), Ева Бербенкова (Варна).


Юноши: 100 м св. стил: Илиян Илиев (Русе), Михаил Денев (Русе), Никола
Караиванов (Варна); 100 м бруст: Атанас Георгиев (Бургас), Александър
Милев (Бургас), Тони Анастасов (Русе); 100 м гръб: Валентин Филипов
(Варна), Станислав Стоичков (Варна), Христомир Георгиев (Русе); 100 м
бътерфлай: Михаил Денев (Русе), Никола Караиванов(Варна), Виктор Попов
(Русе); 100 м съчетано: Ясен Бонев (Варна), Илиян Илиев (Русе), Валентин
Филипов (Варна).

Тенис на маса
Девойки: Ивет Илиева (Две могили), Мирослава Андронова (Две могили),
Дамла Хасанова (Две могили);
Юноши: Ерен Бекир (Стоянстрой Пловдив), Георги Гогов (Металик Перник),
Георги Ефтимов (Стоянстрой Пловдив).

Футбол
Юноши: Шумен 2017, Дунав, Спартак 1918

 

 

Фотогалерия от втори ден, ВИЖТЕ ТУК

 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари