Лудогорец разби Локомотив (Пловдив) в първи полуфинален мач за Купата (снимки)

Ваня Николова 06/07/2020 12:20

Лудогорец победи с 4:0 Локомотив (Пловдив) в първи мач от полуфиналите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2002 година.

Двубоят се игра на базата "Гнездо на орли" в Разград. Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха само няколко секунди след първия съдийски сигнал. Играчите на Лудогорец се възползваха по най-добрия начин от грешка на гостите и Георги Николов откри - 1:0. Той пресече пас между защитниците на пловдивчани, напредна сам и хладнокръвно реализира.

Пловдивчани имаха възможности за равенство, но не успяха да отбележат. Сашо Лебанов удари и греда.

В края на първата част Лудогорец удвои аванса си. Анастас Пемперски се разписа за 2:0. След разбъркване в наказателното поле на гостите Пемперски бе най-съобразителен и прати топката в мрежата.

След почивката домакините отбелязаха още две попадения. Стилян Спасов центрира добре от левия фланг и Георги Николов направи 3:0 в 56-ата минута с точен шут по диагонала.

Петър Георгиев с удар с глава оформи крайния резултат в 72-ата минута.

След този резултат Лудогорец гледа смело към финала, а Локомотив може да съжалява за грешките, които допусна в срещата.