ЦСКА U18 излъга Септември в края

Ваня Николова 06/07/2020 20:00

ЦСКА победи като гост Септември с 2:1 в първи полуфинален мач в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, набор 2002.

Срещата се игра тази вечер на стадиона в "Драгалевци" и беше доста оспорвана.

ЦСКА започна по-активно мача и още в началото имаше ситуация пред вратата на съперника. След десетина минути Кристиян Тасков пропусна от много добра позиция за домакините.

Mалко по-късно силен изстрел от пряк свободен удар на Васил Бакалов бе отразен от стража на ЦСКА. В 20-ата минута далечен шут на Александър Виденов от Септември отново бе уловен от Илия Шаламанов.

ЦСКА поведе в 23-ата минута. След центриране в наказателното поле Цветомир Цанев овладя и свали към Иван Донец, който с удар от границата на наказателното поле откри резултата.

В края на първата част удар от дистанция на Симеон Александров излезе в аут.

Малко след почивката грешка на вратаря на Септември едва не доведе до втори гол за гостите.

След един час игра Стоян Стоичков можеше да отбележи за домакините, но ударът му мина над вратата на ЦСКА.

В 70-ата минута Септември изравни. След разбъркване в наказателното поле топката стигна до влезелия като резерва Калоян Симеонов, който бе точен за 1:1.

В края на срещата "червените" стигнаха до успеха. След центриране на Данаил Стойчев в наказателното поле Даниел Иванов отбеляза победния гол за гостите.

Емил Ценов също имаше шанс да се разпише за "армейците". Той прехвърли вратаря на Септември с удар зад центъра, но топката не намери очертанията на вратата.

В другия полуфинал по-рано днес Лудогорец се наложи над Локомотив (Пловдив) с 4:0 (ЧЕТЕТЕ ТУК).