Валентин Антов с първи гол в елита, Филип Кръстев наказа Лудогорец

Viasport 12/07/2020 23:10

Първи гол в елита на България вкара Валентин Антов. 19-годишният футболист на ЦСКА отбеляза втория гол за "червените" при успеха с 5:0 срещу Берое на "Българска армия" в последен кръг на първенството.

Антов вкара в 24-ата минута. Преди това Евандро откри в 4-ата. В 70-ата минута Тиаго се разписа от дузпа за 3:0, а в 77-ата направи 4:0. Али Соу също отбеляза малко по-късно.

В 46-ата минута Никола Маринов влезе за Берое на мястото на Крум Стоянов, но малко по-късно след сблъсък с Греъм Кери бе сменен принудително от друг младок - Георги Маджаров.

В същото време юношата на Славия Филип Кръстев отбеляза поредното си попадение в Първа лига. Новото попълнение на белгийския Ломел вкара първия гол при победата с 3:1 срещу шампиона Лудогорец. Христо Попадийн удвои за "белите", а Радослав Кирилов се разписа за 3:0 в 45-ата минута. В 73-ата Лудогорец намали чрез Дан Битон.

По този начин Славия нанесе единствената загуба на разградчани в шампионата и зае трето място в крайното класиране. "Белите" ще спорят след седмица с Ботев (Пловдив) за място в Лига Европа.

От 38-ата минута Лудогорец игра с човек по-малко, тъй като Сисиньо получи червен
картон.

В групата на Славия бяха юношите Димитър Стоянов и Константин Иванов.

Илкер Будинов влезе в игра за гостите в 46-ата минута на мястото на Димо Бакалов. В 52-ата Иван Йорданов смени Серкан Юсеин. В групата на Лудогорец бяха още юношите Владимир Русанов, Хюсеин Хюсенов и Тихомир Димитров.

В третия мач тази вечер нападателят на Левски Мартин Петков игра през второто полувреме за "сините" при равенството 1:1 с Локомотив (Пловдив) на ст. "Георги Аспарухов". В 63-ата минута на терена се появи и неговият съфамилник Марин Петков на мястото на Насиру Мохамед. В групата на Левски бе и друг юноша - Костадин Илиев.

Левски откри в 5-ата минута чрез Насиру Мохамед, а 33-ата Доминик Малонга изравни. 15 минути преди края Малонга вкара втори гол за Локомотив и по този начин изхвърли Левски от евротурнирите.

Резервите на Локомотив бяха само юноши. В 35-ата минута Даниел Димитров влезе в игра за гостите на мястото на Томашевич. Петър Петров пък смени Лукас Салинас в 73-ата минута. Останалите на пейката бяха Кристиан Томов, Божидар Зелямов, Иво Георгиев, Николай Борисов.