Казанлък спечели шампионската титла по волейбол за девойки под 20 години

BGvolleyball.com 15/07/2020 21:00

Казанлък спечели шампионската титла в държавното първенство по волейбол на България за девойки под 20 години, което се проведе в столичната зала „Христо Ботев“.

На финала “розите“ надиграха Марица (Пловдив) с 3:0 (27:25, 25:20, 25:18) и триумфираха на златния връх за тази възраст, а маричанки завършиха със сребърните медали.

Волейболиските на Казанлък стартираха много нахъсано и поведоха с 8:3. Пловдивчанки съумяха да се върнат в играта и изравниха при ‪17:17. В края на гейма след пет поредни точки те поведоха с 24:20, но не успяха да го спечелят.

Казалънчанки  направиха истинско геройство, като изравниха при 24:24, а след това наложиха волята си с 26:24 и така поведоха с 1:0.

Марица стартира убедително във втората част, тръгна с 4:0  в своя полза и диктува играта до 12:8, но съперникът изравни при ‪16:16. След това „розите“ направиха разлика и взеха и втория гейм, като поведоха с 2:0.

В третата част тимът на Казанлък  имаше водеща роля през цялото време и спечели гейма с разлика, а с това триумфира с крайното 3:0 в двубоя и шампионската титла.

Александра Миланова стана най-резултатна в мача, като завърши с 18 точки за Марица. Съотборничката й Стелияна Чакърова добави 8 точки. За Казанлък Мария Кривошиева и Кристина Йорданова завършиха с еднакъв актив - по 10 точки.

В мача за третото място Славия (София) надигра Ахил (София) с 3:1 (25:23, ‪23:25, 25:19, 25:20). Така „белите“ завършиха с бронзовите медали, а Ахил оформи финалната четворка на България за девойки под 20 години.