Требъл за Венелин Камбуров в София

Лека атлетика
    BGathletic.com 19/07/2020 16:25

Венелин Камбуров (Локомотив-Пловдив) направи требъл от титли по време на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 г. в София.

В първия ден на състезанието той се наложи на 100 м, а във втория затвърди позициите си на най-бърз за възрастта си с победа във финала и на 200 м с - 22.48 сек. Възпитаникът на Николай Атанасов-Джоко изпревари шампиона на 200 м в зала Тодор Тодоров (Вая 94 – Бургас) - 22.65 сек. Трети финишира вицешампионът на 100 м от вчера Георги Ценев (КЛАСА) - 23.03 сек.

Камбуров допълни колекцията си от медали, след като заедно със съотборниците си Тодор Матанов, Мартин  Димитров и Васил  Русенов превзеха и обиколката на 4х100 м – 45.72 сек.

Така Камбуров стана единственият троен шампион от двудневното първенство.

Шампионката на 200 м при девойките също е от Локомотив-Пловдив – Пламена Миткова. Тя не даде шанс на конкурентките си и изпревари две шампионки за победата във финала на по-дългия спринт. Миткова даде време от 25.60 сек за титлата, а шампионката на 200 м в зала Венеса Ханджийска (АК-Джордан) стана втора с 26.12 сек. Златната медалистка на 100 м от шампионата Мила Димитрова (СКЛА Енерджи-Пловдив) бяга 26.15 сек за третото място.

Миткова всъщност завоюва втората си титла от първенството, след като спечели и скока на дължина с 5.66 м, където остави след себе си съотборничката си Йоана Георгиева – 5.48 м, и Александра Янева (Супер спорт-Варна) – 5.41 м.