Левски триумфира с титлата при волейболистите U20

BGvolleyball.com 19/07/2020 20:00

Левски спечели титлата в държавното първенство по волейбол за юноши под 20 години.

На финала на надпреварата в бургаската зала „Младост“ състезателите на „сините“, водени от Андрей Жеков и италианския специалист Андреа Буратини, победиха Славия  с 3:0 (25:12, 25:18, 25:22).

Очакванията за по-оспорван и завързан двубой не се потвърдиха, като волейболистите на Левски триумфираха убедително на златния връх.

Бронзовите отличия отидоха за волейболистите на Пирин (Разлог). В малкия финал на турнира представителите на Разлог надиграха домакините от Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:23, 26:24).

Постижението за бургазлии е историческо, като за първи път от създаването на на клуба селекция на Дея се нарежда сред четирите най-добри отбори на България.