Много силен резултат за Елена Митева

Лека атлетика
    BGathletic.com 25/07/2020 17:00

Елена Митева записа супер резултат на 100 м с пр. Възпитаничката на Георги Димитров спря хронометъра на 13.01 сек (+0.9 м/сек) в серия извън класирането по време на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 г. на стадион „Васил Левски” в София.

Тя откри сезона преди месец с резултат от 13.52 сек в дисциплината като част от седмобой. След това тя няколко пъти стартира на 100 м, като достигна до личен рекорд от 11.63 сек.

Атлетките от цялата серия извън класирането днес бягаха силно и подобриха личните си рекорди. Другата състезателка на Георги Димитров - Никол Андонова, както и Викториа Тенчева за първи път слязоха под 14 сек, финиширайки съответно за 13.42 сек и 13.47 сек. Андонова до сега имаше 14.01 сек, а Тенчева 14.36 сек.

В серията още стартираха Антоанета Атанасова – 14.61 сек, и Бождара Гатева – 15.91 сек.

Иначе шампионките на България за девойки са две, след като фотофинишът не можа да раздели Росалия Рангелова (Локомотив София-Никола Карапетров) и Изабела Соколова (КЛАСА). И двете заслужиха лични постижения от - 14.25 сек. С бронза се окичи Марта Аргирова (Атлетик-София) - 15.17 сек.