Берое е шампион по баскетбол и при момчетата U12

BGbasket.com 28/07/2020 15:35

Берое спечели титлата на държавното първенство по баскетбол за момчета U12, което завърши днес в София.

На финала в зала „Триадица“ тимът надви Черно море Тича с 60:39, след като водеше през целия мач и няма загуба в надпреварата. Това е втори трофей от първенствата при подрастващите, който ще бъде занесен в Стара Загора, след като преди дни и момичетата в тази възраст също завоюваха златните отличия.

Бронзовите медали от шампионата отидоха при Балкан, който обърна БУБА Баскетбол в мача за третото място.

Старозагорският тим поведе с 5:0 в началото на срещата и след това поддържаше аванс от няколко точки. В края на частта настъпи нов подем в играта му и след десет минути разликата вече скочи на 19:7. През втория период на няколко пъти преднината им достигаше 14 точки, но преди почивката „моряците“ намалиха за 21:28.

След паузата Берое отново дръпна с двуцифрен аванс, който поддържаше през повечето време и преди заключителната четвърт бе напред с 41:30. Съставът на Мартин Раднев контролираше мача в до края, а седем минути преди сирената вече водеше с 53:32. Това окончателно сложи точка на спора и на практика двубоят се доиграваше.

За победителите Йоан Хабиб отбеляза 17 точки, Димитър Стойков добави 16, а Боян Кьосев се включи с 11. За Черно море Светослав Славов приключи с 9 точки.