Родопа първенец в регион Тракия за момичета до 12 години

BGvolleyball.com 29/07/2020 14:00

Отборът на Родопа (Смолян) завърши като първенец в първенството по волейбол на регион Тракия (обхваща клубовете от Южна България) за момичета до 12 години.

Турнирът се проведе в зала "Арена Асарел" в Панагюрище без публика. Участваха шест отбора от региона, които бяха разделени в две групи по три. Получи се истински волейболен маратон, с много емоции и вълнения, а надпреварата бе изиграна в рамките на един ден, на 27 юли.

На финала на турнира представителките на Родопа надиграха Марица (Пловдив) с 2:0 (25:20, 25:22).

На трета позиция приключи тимът на Тополово, който в изключително оспорвана битка и тайбрек, приключил при 20:18, се наложи над Пан Волей (Панагюрище) с 2:1 (25:22, 23:25, 20:18).

По регламент първите четири тима от класирането продължават на междурегионални финали. Така в спора за златните медали продължават Родопа, Марица, Тополово и Пан Волей.

В тази възраст няма държавни финали на цяла България. Играят се финали на всеки два региона, като класиралите се от Тракия ще мерят сили с първите четири от регион Струма (Обхваща клубовете от Югозападна България).