Безпогрешен Рилски спортист ще играе за титлата при момичетата U16

BGbasket.com 02/08/2020 10:15

Рилски спортист ще играе финал на държавното първенство по баскетбол за момичета U16, след като във втория полуфинал се наложи над Доростол с резултат 77:58. Така самоковки продължават да са без загуба в първенството, като в  неделя ще опитат да завършат безпогрешно първенството и да вдигнат купата. Съперник ще им бъде домакинът Дунав Русе, който победи Черно море Одесос в другия полуфинал.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА

Рилски поведе още в началото и запази преднина до самия край на срещата. Постепенно през първото полувреме разликата се увеличи, за да достигне до 14 точки на почивката. Много силна трета част на силистренки обаче върна интригата в мача, след като те се доближиха само на пет точки от съперника. Стабилна игра и цели 28 точки на самоковки до края обаче не оставиха съмнение кой е по-силният отбор и съответно финалист. Решаващо тук обаче бе и изгонването на една от ключовите състезателки на Доростол - Деана Стояновска, която бе дисквалифицирана заради реплики към съдията, като това съвсем усложни задачата на отбора й.

Ивана Бонева записа 27 точки за победителките, 16 плюс 15 борби добави Деница Манолова, а с 11 точки, 8 асистенции и 6 борби регистрира Моника Борисова.

За Доростол Деана Стояновска отбеляза 31 точки, а 18 плюс 8 борби записа Зехра Салим.