ЦСКА с минимална победа срещу Септември на старта на Елитната U17, Запад

Ваня Николова 07/08/2020 14:50

ЦСКА започна с победа новия сезон в Елитната юношеска група до 17 години, Запад. Отборът на "червените" (набор 2004) с треньор Ивайло Станев записа минимален успех с 1:0 като гост на Септември.

Срещата се игра тази сутрин на стадиона в Герман.

Двата тима предложиха интересен мач, равностоен, с положения и пред двете врати. Двубоят се игра пред погледа на националния селекционер на България U17 Йордан Петков.

ЦСКА в поведе в 14-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Георги Минчев срещу Теодор Иванов. Любопитен факт е, че левият защитник на ЦСКА Иванов, който се беше включил в атака и изработи дузпата за своя отбор, е син на бившия бранител на "армейците" Валентин Илиев.

Капитанът на ЦСКА Йоан Лозанов бе точен от бялата точка и откри резултата.

До почивката Септември имаше добри положения. При може би най-опасното от тях Николай Желязков удари греда.

През второто полувреме и двата тима имаха ситуации, но гол не беше отбелязан. Стефан Трайков от Септември имаше страхотна възможност, оставен сам в наказателното поле, но не се възползва от нея.

В средата на полувремето Йоан Лозанов от ЦСКА нацели греда.

Малко преди края Димитър Николов от състава на гостите стреля с глава след центриране отляво, като топката се отклони от напречната греда.