Известни са най-добрите четири на държавното първенство по тенис до 16 г. в Хасково

Тенис
Добави в Svejo
    Tennis24.bg 12/08/2020 16:35
Известни са най-добрите четири на държавното първенство по тенис до 16 г. в Хасково

Днес се изиграха четвъртфиналните срещи на сингъл на държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 16 год. Надпреварата е от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК Хасково 2015 в Хасково.
 
№1 в схемата Илиян Радулов (ТК Тракия, Пловдив) направи обрат и победи №5 Павел Маринов (ТК Супер Спорт, Варна) с 6-7(7), 6-1, 6-3. На полуфиналите Радулов ще играе срещу №6 Георги Георгиев (ТК Хасково 2015), който елиминира Анас Маздрашки (ТК Егалите, Несебър) с 6-3, 6-1.

№2 в схемата Адрияно Дженев (ТК Пловдив 1981) се наложи над №7 Лъчезар Каракашев (ТК Левски, София) със 7-5, 6-2. За място на финала Дженев ще играе срещу Драгомир Драганов (ТК Авеню, Бургас), който победи Димитър Пенчев (ТК Кристи, Дряново) с 6-1, 7-5.

Резултати, Юноши, 1/4-финали:
№1 Илиян Радулов (ТК Тракия, Пловдив) - №5 Павел Маринов (ТК Супер Спорт, Варна) 6-7(7), 6-1, 6-3
№6 Георги Георгиев (ТК Хасково 2015) - Анас Маздрашки (ТК Егалите, Несебър) 6-3, 6-1
Драгомир Драганов (ТК Авеню, Бургас) - Димитър Пенчев (ТК Кристи, Дряново) 6-1, 7-5
№2 Адрияно Дженев (ТК Пловдив 1981) - №7 Лъчезар Каракашев (ТК Левски, София) 7-5, 6-2

Полуфинали, юноши:
№1 Илиян Радулов (ТК Тракия, Пловдив) - №6 Георги Георгиев (ТК Хасково 2015)
Драгомир Драганов (ТК Авеню", Бургас) - №2 Адрияно Дженев (ТК Пловдив 1981)

Първата поставена при девойките №1 Катерина Димитрова (ТК Пловдив 1981) победи Дария Великова (ТК Изида, Добрич) 6-0, 6-0. На полуфиналите Димитрова ще играе срещу №4 Росица Денчева (ТК Плевен 90), която направи обрат и победи Александра Габровска (ТК ЦСКА - Завинаги, София) с 2-6, 7-6(2), 6-3.

Втората поставена Лия Пенчева (ТК Изида, Добрич) се наложи над №5 Емилия Любенова (ТК Пловдив 1981) 7-5, 6-2 и ще играе за място на финал срещу Ева Бусаад (ТК Августа Траяна, Стара Загора), която победи Мария Танева (ТК Августа Траяна, Стара Загора) с 6-3, 6-3.

Резултати, девойки, 1/4-финали:
№1 Катерина Димитрова (ТК Пловдив 1981) - №8 Дария Великова (ТК Изида, Добрич) 6-0, 6-0
№4 Росица Денчева (ТК Плевен 90) - Александра Габровска (ТК ЦСКА - Завинаги, София) 2-6, 7-6(2), 6-3
Ева Бусаад (ТК Августа Траяна, Стара Загора) - Мария Танева (ТК Августа Траяна, Стара Загора) 6-3, 6-3
№2 Лия Пенчева (ТК Изида, Добрич) - №5 Емилия Любенова (ТК Пловдив 1981) 7-5, 6-2

Полуфинали, девойки:
№1 Катерина Димитрова (ТК Пловдив 1981)- №4 Росица Денчева (ТК Плевен 90)
№2 Лия Пенчева (ТК Изида, Добрич) - Ева Бусаад (ТК Августа Траяна, Стара Загора)


 


-----

Абонирай се за канала на спортното предаване СТУДИО СПРИНТ в YouTube

 

 

Стани фен на Viasport във Фейсбук и следи всички новини за подрастващите


Коментари