Минимална победа за Царско село срещу Нефтохимик в Елитната U19

Ваня Николова 22/08/2020 21:35

Царско село победи с минималното 1:0 Нефтохимик в мач от трети кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на един от терените на Национална спортна академия "Васил Левски", тъй като на базата в Царско село се провеждат част от мачовете от турнира "Купа София".

Треньорът на Нефтохимик Костадин Джамбазов изтърпява наказание и не беше на скамейката на своя отбор.

Единственият гол бе отбелязан през второто полувреме.

Царско село започна по-активно мача и имаше добри ситуации. Постепенно обаче играчите на Нефтохимик изравниха играта и погледнаха по-смело към вратата на съперника. Богослав Петков имаше добра възможност за гостите, а пряк свободен удар, изпълнен от Виктор Кунев, бе отразен от стража на домакините.

За Царско село Георги Цветков, Кристиян Тодоров и Емин Ал-Джунейд  отправиха удари към вратата на Нефтохимик, но не успяха да преодолеят вратаря на гостите.

Царско село отбеляза в 60-ата минута. След разбъркване и рикошет в наказателното поле топката попадна във Владислав Иванов, който я попаде успоредно на голлинията на Георги Цветков и последният я прави в мрежата. Гостите поискаха засада, но такава нямаше.

И през второто полувреме Нефтохимик имаше своите шансове. Удар на Генчо Далев излезе в аут, по-късно след добро центриране от фаул нямаше кой да засече топката, а изстрел на Слави Диков бе блокиран.

Царско село пък можеше да запише и по-изразителна победа. Дилян Георгиев не успя да направи добавка след избита топка, Димитър Петров пропусна много добра възможност, след като бе изведен от Тома Ушагелов. Самият Ушагелов имаше две-три ситуации, при които не успя да преодолее вратаря на Нефтохимик. В края малко не достигна на Васил Даганов да отбележи втори гол за Царско село.