Полуфиналистите при момичетата U14 вече са ясни

BGbasket.com 25/08/2020 12:45

Полуфиналистите на държавното първенство по баскетбол за момичета U14 в Самоков вече са ясни. В спор за място на финала един срещу друг ще се изправят Рилски спортист и Локомотив София,  докато другият полуфинал противопоставя Черноморец 2014 и Асеновец 2005. Етапът на елиминациите започва днес.

Домакинът Рилски спортист спечели убедително група А, след като завърши с пет поредни победи. В последния ден от груповата фаза тимът надви първо Монтана 2003 със 74:23, а след това се справи и със Славия с 59:32.

Асеновец 2005 се пребори за втората позиция в класирането с баланс 4-1. Отборът постигна две победи днес – срещу Славия с 61:50 и срещу Светкавица с 56:47. В основата на успеха във втория мач бе Гергана Маданкова, завършила срещата с 34 точки (4 тройки).

Двете поражения днес оставиха Славия на третата позиция с баланс 3-2, докато Светкавица е с 2-3 на четвъртото място.

Монтана 2003 и Шампион 2006 приключиха участието си в турнира, след като останаха на последните две места в групата. Двата тима записаха по четири поредни поражения от началото на шампионата, а в последния мач помежду си Монтана спечели с 62:42.

В група B Черноморец 2014 се наложи над Миньор с 68:29, докато след това Локомотив София надви Левски с 43:24. Така и двата спечелили отбора станаха с баланс 4-0 и трябваше да определят единствено кой ще завърши като лидер в класирането. В директния мач вечерта победител бе Черноморец, спечелил без проблеми срещу Локомотив с 67:37.

Левски завърши на третата позиция в групата, след като записа драматична победа срещу Дунав с 35:33 след по-силно второ полувреме, но  и двата отбора ще играят за разпределение на 5/8 място на шампионата заедно със Славия и Светкавица от другата група.