U17: ЦСКА се върна на победния път след успех срещу Национал

Ваня Николова 27/08/2020 18:20

ЦСКА се върна на победния път в Елитната юношеска група до 17 години (набор 2004).

След два мача без успех – загуба от Пирин (1:2) и равенство (1:1) със Спартак 1919 (Плевен), днес "червените" се наложиха с 4:1 като гости на Национал в двубой от пети кръг на шампионата.

Срещата, която се игра на изкуствения терен на НСА, бе доста интересна и предложи положения и пред двете врати.

В началните минути Национал опита 2-3 удара, които обаче не затрудниха стража на гостите.

ЦСКА поведе в 15-ата минута. Андрей Цой подаде вдясно към Ясен Спиров, който нахлу в наказателното  поле и откри резултата.

Няколко минути по-късно "армейците" организираха много хубава атака, която завърши с фрапантен пропуск на Александър Георгиев. Георги Чорбаджийски намери Спиров, той подаде успоредно на голлинията, но отблизо Георгиев прати топката в аут. Малко след това отново Георгиев имаше възможност, но след удара му играч на Национал изби.

В края на полувремето домакините имаха няколко статични положения, от които обаче не се възползваха.

Три минути след подновяването на играта Национал изравни. Денис Горянов се разписа с глава след центриране от фаул в наказателното поле.

ЦСКА отговори с бърза атака и удар на Юлиан Илиев, който бе избит в корнер от вратаря на домакините.

"Червените" поведоха отново в 53-ата минута. След центриране на Йоан Лозанов от фаул, Александър Георгиев с глава изведе гостите напред в резултата.

Десетина минути по-късно бе отсъдена дузпа за ЦСКА за нарушение срещу Андрей Цой. Капитанът Йоан Лозанов превърна наказателния удар в гол за 1:3.

Капитанът на Национал Стоян Зайков пропусна да намали малко след това, пращайки топката в аут.

В последната минута Росен Маринов оформи крайния резултат. Той се разписа с глава след центриране отляво.

---

Национал – ЦСКА 1:4 (0:1)

0:1 Ясен Спиров (15), 1:1 Денис Горянов (48), 1:2 Александър Георгиев (51), 1:3 Йоан Лозанов (61-дузпа), 1:4 Росен Маринов (90)

Национал: Ивайло Бориславов, Беркант Мюмюн (Димо Димчев), Денис Горянов, Християн Атанасов, Христиан Стефанов (Любомир Сарафски), Алекс Кирилов (Калоян Соколов), Стоян Зайков-капитан, Емре Дрянов, Любомир Югов (Калоян Стрински), Мартин Савов (Веско Илиев), Кристиан Иванов;

Резерви: Илиян Илиев, Владислав Петрунов;

Треньор: Александър Стоянов;

ЦСКА: Иван Маринов, Виктор Атанасов, Теодор Иванов, Росен Маринов, Кирил Великов, Йоан Лозанов-капитан, Ясен Спиров, Юлиан Илиев (Георги Шаламанов), Александър Георгиев (Павел Жабов), Георги Чорбаджийски (Мартин Влаевски), Андрей Цой (Кристиан Грозданов);

Резерви: Алекс Божев, Васил Найденов, Антъни Кери;

Треньор: Ивайло Станев;

Съдии: Васил Минев, Мартин Ангелов и Павлета Рашкова;

Делегат на БФС: Валентин Лазаров;